SEMpatia

Kompleksowy

E-marketing

Ile kosztuje pozycjonowanie?

Pozycjonowanie stron www jest wyceniane w zależności od popularności danej frazy. Im fraza popularniejsza, tym więcej trzeba zapłacić za jej pozycjonowanie. Wiąże się to ze wzrastającym nakładem pracy, jaki trzeba wykonać, aby wyprzedzić konkurencję w wynikach wyszukiwania.

Pozycjonowanie rozliczane jest zazwyczaj w zależności od efektu, czyli płaci się za każdy dzień zajmowania przez witrynę określonej pozycji. Rzadziej pobierana jest opłata ryczałtowa, liczona za każdy miesiąc świadczenia usługi.

Różne firmy podchodzą do wyceny w rozmaity sposób, należy jednak pamiętać, że nie zawsze najtańsza oferta jest tą najlepszą. Pierwsze efekty pozycjonowania pojawiają się czasem dopiero po kilku miesiącach, więc do tego czasu praktycznie niemożliwe jest określenie, czy wybrana przez nas firma spełnia postawione przed nią zadania. W przypadku opłat ryczałtowych nasze koszty mogą dodatkowo znacznie wzrosnąć, bo należy w nie wliczyć także stratę czasu i konieczność poszukiwania innego specjalisty.